Programowanie

Atvhh Media Platform oferuje programowanie aplikacji i stron internetowych klientom prywatnym jak i firmom.

Narzędzia dostępne w serwisie Atvhh.pl są publikowane przez firmy z branży IT, wsparcie oraz partnerów, którzy posiadają rekomendację.

 

Dzięki współtworzeniu infrastruktury usług IT w organizacji Atvhh Media Platform, klienci mają możliwość rozwiązać najbardziej skomplikowane trudności a także otrzymać pomoc, dokumentację, wskazówki, odpowiedzi i tutoriale zupełnie ZA DARMO.

 

W myśl usługi "PROGRAMOWANIE", pamiętać trzeba, że wykonywane są te usługi, które rzeczywiście są ujęte jako efekt programowania. Dlatego też tworzenie kodu strony internetowej w HTML to nie jest programowanie. Programowaniem jest np: tworzenie kodu javascript, java, php, pascal, c++.

HTML, XML, JSON, TPL, SQL to języki instrukcyjne, w których nie zachodzi wykonanie arytmetyczne dlatego nie są to jezyki programowania. Językiem programowania jest taki język, w którym zachodzi najprostrze działanie arytmetyczne mogące być wykonane w sposób matematyczny.

 

Przykłady:

Język HTML:

Znaczniki: <html></html>

Wykonanie: znaczniki podane wyżej wykonane w przeglądarce nie wyświetlą żadnego efektu lub wyniku, ponieważ nie działają one wzajemnie na siebie oraz nie wymagają dodatkowego oprogramowania: DEBUGER'a. Znaczniki HTML wymagają do wykonania programu: INTERPRETER, którym jest przeglądarka internetowa.

 

Język PHP:

 


<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<?php
$x = 5;
$y = 10;

function myTest() {
    global $x, $y;
    $y = $x + $y;
}

myTest();  // run function
echo $y; // output the new value for variable $y
?>


</body>
</html>

 

W powyższym przykładzie widać jak w PHP zmienne $x, $y są dodawane do siebie wyświetlając wynik 15. Do wykonania PHP wymagany jest DEBUGER: np: Serwer Apache, a do wyświetlenia wyników dostosowany program: przeglądarka internetowa, ale istnieją też inne programy obsługujące tylko konkretny kod bez dostępu do opcji on-line.

 

Wynika z tego, że jeśli dany program pozwala tworzyć funkcję i pętle wówczas jest to programowanie.

 

Aby tworzyć efektywne strony internetowe należy zatem korzystać z projektowania: HTML + CSS oraz programowania: JS lub PHP

 

 

Rekomendowane

Eksperci

Atvhh 26.12.2018

Technologie www: js, html, css, xml, ajax, php, json, jpeg, jpg, ico, gif, swf, webm, flv, tpl